Úvodná stránka
Info Nové konto
Úvodná stránka
Úvodná stránka

Meno:   Heslo:  


   Eurokalkulačka:  
    €
    Sk
   Konverzný kurz:
1 € = 30,1260 Sk
 

Staršie novinky NaEX

27.12.2004 - Výhodné telefonovanie

Slovanet Vám prináša ďalšie novinky, vďaka ktorým budete môcť pohodlnejšie a efektívnejšie využívať naše služby - tentokrát výhodné telefonovanie do zahraničia prostredníctvom technológie VoIP. Od 3.1.2005 dochádza k zmene spoplatňovania hovorov do zahraničia. Na rozdiel od doterajšieho spôsobu platenia, kedy ste samostatne hradili poplatok za impulzy (miestne alebo medzimestské) na číslo 02 5020 1031,a poplatok za medzinárodné volanie, teraz budete platiť za celý hovor len jednotný poplatok v rámci celého Slovenska priamo z Vášho kreditu NaEX.

V súvislosti s tým dochádza k zmene špecialneho čísla, ktoré vytáčate pred voľbou účastníckej stanice pri využívaní služby telefonovania NaEX. Namiesto pôvodného čísla 02 5020 1031 bude od 3.1.2005 zriadené nové číslo 0602 000 001.

Pre Vás znamená využitie nového čísla najmä rovnakú cenu za volania bez ohľadu na to, kde na Slovensku sa nachádzate a zároveň poznáte priamo konečnú cenu volania (t.j. nebudete už neplatiť žiadny poplatok navyše.)

23.12.2004 - Nové obchodné podmienky

Slovanet k 23.12. zverejnil na stránke www.naex.sk (na stránkach taríf) nové Obchodné podmienky na poskytovanie predplatených verejných elektronických komunikačných služieb. Obchodné podmienky vstúpia do platnosti dňa 1.1.2005 a budú platiť pre všetkých užívateĺov predplatených služieb.


14.9.2004 - Nové doplnkové služby zdarma

Slovanet dňom 14.9.2004 oficiálne spustil pre užívateľov NaEX do prevádzky nové e-mailové služby - Antivírus pre základnú ochranu Vašej pošty pred vírusmi, Antispam pre ochranu pred nevyžiadanými správami a doplnkovú službu Odkazovač. Všetky tri sú poskytované zákazníkom Slovanetu zdarma a môžu byt aktivované ku každej poštovej schránke služby NaEX.

Služba Antispam poskytuje vysokoúčinnú ochranu Vašej elektronickej pošty pred nevyžiadanými správami. Používa najnovšie metódy rozpoznávania nevyžiadanej pošty a umožňuje nastaviť jej vlastnosti podľa Vašich individuálnych potrieb. Služba Antivírus predstavuje základnú ochranu pred hrozbou e-mailových vírusov prostredníctvom bezplatného antivírusového softvéru, ktorý odstraňuje nežiadúce správy priamo na poštovom serveri. Službu Odkazovač môžete využiť v prípade, ak predpokladáte, že si dlhšiu dobu nebudete môcť čítať e-maily. Umožňuje po doručení pošty do Vašej schránky automaticky odoslať odosielateľovi zvolený oznam o Vašej neprítomnosti.

Nové služby si aktivujete a nastavíte na špeciálnej www stránke Slovanet/podpora alebo na www stránke NaEX-u po prihlásení v ponuke Služby / E-mail schránka. Na tejto stránke nájdete aj návody a podrobnejšie technické informácie o nových službách.

14.9.2004 - Zavedenie obmedzenia mailboxov

Od 11.10.2004 bude v súvislosti so spustením nových bezplatných doplnkových služieb zväčšený priestor pre e-mail schránky NaEX z 5 MB až na 20 MB a toto obmedzenie sa začne uplatňovať. Obmedzenie je stanovené v podmienkach poskytovania služby, ale doteraz nebolo pre existujúce e-mailové schránky použité.

V tejto súvislosti Vám odporúčame skontrolovať si, či Váš program pre používanie elektronickej pošty (MS Outlook Express a pod.) máte nastavený tak, aby nenechával kópie prečítaných správ na serveri, prípadne či ich súhrnný objem nepresahuje 20 MB. Zistíte to napríklad cez rozhranie Webmail, dostupné zo stránky www.naex.sk. Webmail vám tiež umožňuje jednoduché vymazanie starých správ a spamu zo schránky na serveri.


19.11.2003 - Nové možnosti predĺženia platnosti kreditu

Od 19.11.2003 systém NaEX umožňuje predĺženie platnosti kreditu nielen jeho dobitím, ale aj automaticky alebo formou platenej služby. Užívateľom s čerpaním vyšším ako 200 Sk za posledných 6 mesiacov je platnosť predlžovaná bezplatne a automaticky. Menej aktívni užívatelia si platnosť kreditu môžu predĺžiť aktiváciou novej platenej služby "Predĺženie platnosti kreditu", ktorá je prihláseným užívateľom dostupná na stránke Konto / Stav konta. Bližšie informácie o rozšírených možnostiach predĺženia platnosti kreditu sú uvedené na novej stránke "Platnosť kreditu" (vľavo v menu).

19.11.2003 - Nová služba: E-mail notifikácia o prijatí platby

Z dôvodu narastajúceho záujmu o priame dobitie kreditu (bankovým prevodom, elektronicky a pod.) bola do systému NaEX doplnená nová služba - E-mail notifikácia o prijatí platby. Po prijatí platby systémom NaEX a dobití kreditu je o tom užívateľovi zaslaný krátky informačný e-mail.
Služba poskytuje vyšší komfort, najmä pri platbách prevodom, ktoré trvajú kvôli medzibankovým prevodom aj niekoľko dní. Teraz po platbe stačí počkať na e-mail a pre uistenie sa o prijatí platby nie je potrebné navštevovať www stránku NaEX. Služba je aktivovaná automaticky všetkým užívateľom a poskytovaná je zdarma.

19.11.2003 - Bonus 10 % pokračuje

Pre všetkých, ktorí si dobíjate kredit priamym spôsobom (bankovým prevodom, elektronicky a pod.), naďalej pokračuje akcia, v ktorej získate pri každom dobití kreditu bonus 10 %. Ak ste priame dobíjanie ešte nevyskúšali, stále máte dôvod využiť jeho výhody. Bližšie informácie sú uvedené na stránke "Dobíjanie" (vľavo v menu).


30.5.2003 - Zavedenie systému expirácie kreditu

Systém NaEX zavádza od 1.6.2003 expiráciu kreditu - štandardný prvok systémov predplatených služieb. Toto opatrenie bolo nevyhnutné zaviesť, aby bolo možné zachovať atraktívnu víkendovú tarifikáciu zdarma. Jeho zavedenie bolo pripravované už dlhšiu dobu a s informáciou o 6-mesačnej platnosti kreditu ste sa mohli už stretnúť v propagačných materiáloch alebo na nových kartách NaEX.

Všetkým užívateľom, ktorým by podľa nových podmienok už mal kredit v minulosti alebo v najbližšom mesiaci expirovať, predlžujeme platnosť kreditu NaEX až do 30.6.2003, takže máte dostatok času na jeho dobitie. Aj po obmedzení kreditu na 6 mesiacov predplatený internet NaEX s možnosťou elektronického dobíjania za cenu už od 33 korún mesačne vrátane DPH a víkendovým pripojením zdarma naďalej zostane najvýhodnejším spôsobom pripojenia na Slovensku.

30.5.2003 - Zavedenie služieb e-mail notifikácie o poklese a expirácii kreditu

Súčasne s expiráciou kreditu sú v systéme NaEX zriadené služby "E-mail notifikácia o expirácii kreditu" a "E-mail notifikácia o poklese kreditu". Obe poskytujú komfortné informovanie užívateľa o potrebe dobitia kreditu. Informačný e-mail je užívateľovi zaslaný pri poklese kreditu pod hodnotu 60 Sk alebo mesiac a týždeň pred expiráciou kreditu.

30.5.2003 - Bonus 15 % pri elektronickom dobití kreditu

Všetci užívatelia, ktorí si svoj kredit NaEX dobijú elektronicky - teda prostredníctvom internet bankingu, bankového prevodu, vkladu na účet alebo kreditnou kartou, získajú navyše ako bonus 15 % hodnoty dobíjaného kreditu. Napríklad pri dobití kreditu sumou 600 Sk vám pribudne kredit navyše v hodnote 90 Sk. Bližšie informácie o týchto spôsoboch dobitia kreditu nájdete na týchto stránkach po prihlásení v menu KONTO / DOBIŤ KREDIT. Táto akcia platí do 31.8.2003 (predĺžená, pôvodne platila len do 30.6.2003). Pre ostatných užívateľov sme výrazne rozšírili zoznam predajcov kariet NaEX (na stránke INFO / KDE KÚPIŤ).

10.5.2003 - Prevádzkovateľom systému NaEX je spojený Slovanet

Systém NaEX prevádzkuje spoločnosť Slovanet, a.s. Bratislava, ktorá vznikla začiatkom mája 2003 zlúčením spoločností ViaPVT, a.s. Bratislava a Slovanet, a.s. Trenčín. Slovanet je v súčasnosti medzinárodným holdingom a je jedným z najväčších poskytovateľov komunikačných služieb a internetu na Slovensku. Spoločnosť poskytuje služby internetu, virtuálne privátne siete, hlasové služby a bezpečnostné riešenia najmä pre firmy a organizácie. Bližšie informácie o spoločnosti Slovanet sú uvedené na stránkach www.slovanet.sk.


18.11.2002 - Obnovená akcia pre nových užívateľov NaEX: bonus 100 Sk pri prvom nabití kreditu!

V súvislosti s očakávaným, ale náhlym ukončením poskytovania služieb Kiwwi.sk obnovuje NaEX atraktívny bonus pre nových užívateľov: pri aktivácii predplatenej internetovej a telefonovacej karty Internet NaEX alebo pri zriadení a prvom elektronickom nabití konta v systéme NaEX získavate akciový bonus 100 Sk zdarma! Akcia platí do 31.12.2002.

7.11.2002 - Nižšie ceny telefonovania do zahraničia

Spoločnosť Slovanet/ViaPVT, prevádzkovateľ služby NaEX, od novembra 2002 výrazne znížil ceny za medzinárodné hovory. Odteraz za minútu hovoru napríklad do Prahy zaplatíte len 5 Sk, do Nemecka a Rakúska len 5,50 Sk alebo do USA 6,30 Sk (ceny bez DPH). Nový cenník a informácie o spôsobe telefonovania nájdete v menu Info / Telefonovanie.

10.6.2002 - Akcia pre nových užívateľov NaEX: bonus 100 Sk pri prvom nabití kreditu!

Vážený návštevník, teraz máte o ďalší dôvod viac vyskúšať NaEX: pri aktivácii predplatenej internetovej a telefonovacej karty Internet NaEX alebo pri zriadení a prvom elektronickom nabití konta v systéme NaEX získavate akciový bonus 100 Sk zdarma! Akcia platí do 31.7.2002.

10.6.2002 - Využite bonus 10% pri elektronickom dobití kreditu!

Bonus 10% zdarma získa každý užívateľ NaEX, ktorý si svoj kredit nabije alebo dobije priamo, t.j. bankovým prevodom alebo elektronicky cez internet banking (pozor, tento bonus neplatí pri dobití kartou NaEX). Napríklad pri dobití kreditu sumou 600 Sk vám pribudne kredit navyše v hodnote 60 Sk. Bližšie informácie nájdete na týchto stránkach po prihlásení v menu KONTO / DOBIŤ KREDIT. Zároveň sme rozšírili podporu o ďalší platobný systém (viac v nasledujúcej správe).

10.6.2002 - Elektronické dobitie kreditu NaEX už aj cez VÚB ePlatby

NaEX doplnil svoj systém okrem doterajších TatraPay, eliot.pay a SporoPay o podporu ďalšieho platobneho systému - ePlatby Všeobecnej úverovej banky, a.s. Ak ste klientom tejto banky, odporúčame vám pri najbližšom dobíjaní kreditu NaEX použiť ich službu internet bankingu. Znamená to nielen pohodlnosť pri dobíjaní kreditu priamo od vášho počítača, ale aj automatické pripísanie bonusu vo výške 10% z dobíjanej sumy zdarma od NaEX.

A ak náhodou službu internet bankingu ešte nepoužívate, neváhajte: zriadenie a využívanie služieb internet bankingu je vo všetkých bankách jednoduché, bezpečné a väčšinou bez poplatku. Viac informácií nájdete na internetových stránkach a telefónnych číslach:

 


15.4.2002 - Bonus pri dobití kreditu prevodom bude pokračovať !

Januárová akcia NaEX, v ktorej sme užívateľom dobíjajúcim si kredit bankovým prevodom alebo elektronicky cez internet banking pripočítali zdarma bonus vo výške 20%, sa stretla s naozaj priaznivým ohlasom. Na základe vášho záujmu sme našu akciu modifikovali a obnovili, pričom sme pristúpili na kompromis a bonus upravili na 10%. Platnosť novej akcie je stanovená natrvalo až do odvolania.

Bonus 10% zdarma teda získa každý, kto si od 15.4.2002 dobije kredit priamo, t.j. bankovým prevodom alebo elektronicky cez internet banking (pozor, akcia neplatí pri dobití kartou NaEX). Napríklad pri dobití kreditu sumou 600 Sk vám pribudne kredit navyše v hodnote 60 Sk. Bližšie informácie nájdete na týchto stránkach po prihlásení v menu KONTO / DOBIŤ KREDIT. Zároveň sme rozšírili podporu o ďalší platobný systém (viac v nasledujúcej správe).

15.4.2002 - Elektronické dobitie kreditu NaEX už aj cez SporoPay

NaEX v týchto dňoch doplnil svoje stránky okrem doterajších TatraPay a eliot.pay o podporu ďalšieho platobneho systému - SporoPay Slovenskej sporiteľne, a.s. Ak ste klientom tejto banky, odporúčame vám pri najbližšom dobíjaní kreditu NaEX použiť ich službu internet bankingu. Znamená to nielen pohodlnosť pri dobíjaní kreditu priamo od vášho počítača, ale aj automatické pripísanie bonusu vo výške 10% z dobíjanej sumy zdarma od NaEX.

A ak náhodou službu internet bankingu ešte nepoužívate, neváhajte: zriadenie a využívanie služieb internet bankingu je vo všetkých bankách jednoduché, bezpečné a väčšinou bez poplatku. Viac informácií nájdete na internetových stránkach a telefónnych číslach:

15.4.2002 - Telefonovanie do zahraničia cez Internet NaEX

V poslednej dobe sa množia otázky užívateľov ohľadom služby telefonovanie do zahraničia cez Internet NaEX, preto vám ju v krátkosti predstavíme.

Telefonovanie do zahraničia prostredníctvom technológie Voice over IP je doplnková služba k bežnému telefónnemu spojeniu. Tá vám umožňuje telefonovať do zahraničia cez internet bez toho, aby ste potrebovali akékoľvek špeciálne vedomosti alebo zariadenie (okrem štandardného telefónneho prístroja). Od bežného telefonovania sa líši len tým, že na začiatku hovoru je potrebné vytočiť špeciálne číslo NaEX a zadať PIN kód (z karty NaEX verzie č.2 a viac alebo PIN kód vytvorený na www stránke NaEX). Samozrejmosťou je sekundová tarifikácia, a vďaka použitým technológiám aj vysoká kvalita prenosu hlasu.

Počas telefonovania je medzinárodná časť hovoru odpočítavaná z vášho kreditu v systéme NaEX. Za hovor v rámci SR si však telekomunikačný operátor (ST) účtuje poplatok podľa svojich taríf (pri telefonovaní z telefónneho automatu je potrebné použiť aj bežnú telefónnu kartu alebo mince). Táto služba je v súčasnosti najvýhodnešia pri telefonovaní z Bratislavy. Užívateľom z ostatných miest ST účtuje medzimestskú tarifu. Aj napriek tomu je však cena volania do mnohých krajín nižšia ako pri volaní cez ST. Jednotlivé tarify získate vyhľadaním v cenníku telefonovania NaEX.

Telefonovanie do zahraničia môžu od začiatku roku 2002 používať všetci užívatelia NaEX aj bez potreby kúpy (ďalšej) karty NaEX. Pokiaľ máte záujem využiť túto modernú technológiu alebo získať viac informácií o jej použití a cenách, môžete ich nájsť v menu INFO / TELEFONOVANIE.


18.1.2002 - NOVINKY NaEX

Spolu s prianím všetkého najlepšieho a veľa úspechov do nového roku 2002 vám prinášame hneď niekoľko noviniek. Zároveň ďakujeme za dôveru, ktorú ste nám prejavili v uplynulom roku a veríme, že nám zachováte priazeň aj do budúcnosti.

18.1.2002 - Získajte 20% zdarma s NaEX

Určite by to bola škoda nevyužiť: NaEX vám ponúka časovo obmedzenú akciu - pripočíta vám zdarma bonus vo výške 20%, ak si v období od 18.1.2002 do 31.1.2002 dobijete kredit bankovým prevodom alebo elektronicky cez internet banking (pozor, akcia neplatí pri dobití kartou NaEX). Napríklad pri dobití kreditu sumou 600 Sk vám pribudne kredit navyše v hodnote 120 Sk. Bližšie informácie nájdete v nasledujúcej správe a v menu KONTO / DOBIŤ KREDIT.

18.1.2002 - Možnosť platby bankovým prevodom alebo vkladom

Od 18.1.2002 poskytuje systém NaEX možnosť dobitia kreditu aj bežným bankovým prevodom alebo vkladom na účet. Prevod je možné uskutočniť ľubovoľným vám dostupným spôsobom - bezhotovostným prevodom z vášho účtu vo vašej banke, prípadne vkladom v hotovosti v ľubovoľnej pobočke Tatra Banky. Okrem toho je dostupná elektronická platba cez internet banking Tatra Banky (Tatra/Eliot Pay), kartou VISA alebo EC/MC. Podporu ďalších platobných systémov pripravujeme. Číslo účtu, variabilný symbol a bližšie informácie o platbe prevodom sú dostupné v menu KONTO / DOBIŤ KREDIT / Bankovým prevodom (možnosť C.).

18.1.2002 - Opravy v systéme zobrazovania kreditu sú ukončené

V priebehu novembra a začiatkom decembra 2001 prebiehali z dôvodu rozširovania služieb nevyhnutné zmeny softvéru pre zúčtovanie výšky kreditu. Z toho dôvodu mohli www stránky zobrazovať v niektorých časoch nesprávne (neúplné) čerpanie služieb a výšku kreditu, za čo sa vám ospravedňujeme. V súčasnosti je nový softvér dôkladne prepracovaný a doplnený aj o prehľad čerpania služby internetu (viď ďalšia správa).

Ak ste si dlhšiu dobu nekontrolovali výšku kreditu, odporúčame vám overiť si, či váš kredit nie je spotrebovaný. Pre jeho dobitie môžete použiť ďalšiu kartu NaEX, ale ešte výhodnejšie je použiť spomínaný bankový prevod a získať ku kreditu zdarma bonus 20%. Vyvarujte sa včas nepríjemnostiam z vyčerpaného kreditu a ešte pri tom ušetrite!

18.1.2002 - Podrobný prehľad internetových pripojení

Koniec pochybnostiam o čerpaní kreditu poskytuje nová služba "Prehľad pripojení", vďaka ktorej si môžete presne overiť vaše používanie služby internet aj z minulosti. Po prihlásení na server www.naex.sk je dostupná v menu SLUŽBY / INTERNET. Poskytuje okrem času každého pripojenia aj informácie o type pripojenia a o množstve prenesených dát. Táto služba je zdarma.


© Slovanet